האיים סקיאטוס, סקופלוס ואלוניסוס

חצי האי פיליון שוכן מול קבוצת האיים הספוראדים. קבוצת איים זאת כוללת 24 איים הפזורים על שטח גדול יחסית. מעטים בלבד מהאיים בקבוצה זאת הם מיושבים, למעשה חמישה בלבד, בעמוד זה נתמקד בשלושת האיים המפורסמים שיש אליהם גישה קלה יחסית מפיליון - מנמל וולוס.
הם גם שוכנים זה לצד זה. האי סקיאתוס Skiathos הוא הקרוב ביותר אל חצי האי פיליון, ואליו יש מלבד הפלגה סדירה מנמל וולוס, לפחות פעם ביום, גם מונית ים שיוצאת מדרום מזרח פיליון מחוף קטיגיורגיס, שייט קצר של 20 דקות במונית הים מביא אל חוף קוקונארייס בסקיאתוס, אך אין מעבר עם רכבים. למפליגים עם רכב כרצוי, הגישה היא דרך הנמל הימי בוולוס בלבד. האי סקופלוס Skopelos, נמצא אחרי סקיאתוס וניתן להגיע אליו בהפלגה סדירה מנמל וולוס שיוצאת כאמור פעם ביום ועוגנת תחילה בנמל גלוסה Glossa שנמצא כ-3 שעות הפלגה מוולוס, וכעבור כחציש שעה נוספת של הפלגה מגיעה המעבורת אל הנמל הראשי בסקופלוס חורה (היא בירת האי). כמובן שניתן להפליג אל סקופלוס גם מסקיאתוס. והאי השלישי הוא אלוניסוס Alonissos, המרוחק ביותר מבין השלושה, וההמפלגה שיוצאת מוולוס ועוגנת בסקיאתוס, בגלוסה ובסקופלוס מסיימת את המסלול שלה באי אלוניסוס כשמשך ההפלגה מוולוס הוא כחמש שעות. המעבורות אל האיים הספוראדים מנמל וולוס מופעלות על ידי חברת hellenicseaways.gr, היא חברת הספנות האזרחית הגדולה ביותר ביוון. את לוחות זמני ההפלגות מנמל וולוס תמצאו בעמוד הפלגות באתר יוון והאיים.


האי סקיאתוס 
הוא אי קטן אך פופולארי מאד. הוא היחיד בין האיים הספוראדיים שיש לו שדה תעופה. שדה התעופה בסקיאתוס הוא בינלאומי ומקבל הרבה מאד טיסות בעונת הקיץ. ייחודו של סקיאתוס הוא כמות החופים המשגעים שלו. אי כל כך קטן עם כזה שפע של חופים וכולם יפיפיים. מחצית האי אינו כולל כלל כבישים סלולים, אמנם מרבית הדרכים עבירות לרכב רגיל אך אם תוכלו ואם אתם סקרנים להגיע לפינות הרבות והיפות של האי, מוטב ונח יהיה אם תשכרו רכב גבוה יותר או ג'יפ על מנת שהנסיעה תהיה נוחה יותר.
אל נמל התעופה של סקיאתוס היו עונות שהיו טיסות ישירות מישראל אך אין זה קורה כל עונה. בהיעדר טיסה ישירה תוכלו להגיע בטיסת המשך קצרה מאתונה בדרך הכי מהירה. בעונת הקיץ יוצאת גם הפלגה אחת מדי בוקר אל סקיאתוס והאיים השכנים, מנמל סלוניקי. וכאמור, הפלגות סדירות יוצאות מדי יום מנמל וולוס שבפתחו של חצי האי פיליון. הנהיגה באי קלה, החופים משגעים, העיירה סקיאתוס תוססת ויפה, מכל הסיבות הללו ועוד תיירים רבים מרחבי אירופה בוחרים בסקיאתוס כיעד נופש. כל המידע, ההמלצות והטיפים על סקיאתוס בעמוד סקיאתוס באתר יוון והאיים.

ראו מלונות בסקיאטוס להזמנה עצמאית : לחצו כאן


האי סקופולוס 
הוא הגדול בקבוצת האיים הספוראדיים, אך אין לו שדה תעופה. גם הוא ככל האיים הספוראדיים וגם כמו וולוס עם נוף ירוק מאד, הררי שנשפך אל חופי טורקיז. הבירה של סקופלוס, היא סקופלוס חורה, גם הנמל הראשי של האי, היא עיירה מקסימה וציורית עם סמטאות צרות ובתים לבנים ודלתות צבעוניות והרבה עציצי פרחים ומקומיים מסבירי פנים. הדרך הקלה להגיע אל סקופלוס היא בטיסה אל סקיאתוס - שלרוב יש צורך לקחת מאתונה כי נדיר שיש טיסות ישירות מהארץ - והפלגה מסקיאתוס אל סקופלוס, שכאמור עוצרת גם בנמל הצפוני של האי, נמל גלוסה, שהיא עיירת נופש תיירותית מתוקה. סקופלוס מפורסם בשל צילומי סרט הקאלט "מאמא מיה" עם שירי להקת אבבה, במיוחד זכורה סצנת החתונה שצולמה בכנסיית אגיוס יואניס בצפון האי, ואנו יכולים להעיד שהספוט הזה אפילו מרהיב יותר במציאות. כמו עוד ספוטים וחופים נפלאים באי הנהדר הזה. הפלגת "מאמא-מיה" יוצאת גם מנמל סקיאתוס אל סקופלוס ומבקרת ביעדים בהם צולם הסרט. מידע בהרחבה והמלצות בעמוד סקופלוס באתר יוון והאיים.


ראו מלונות בסקופלוס להזמנה עצמאית : לחצו כאן

 

האי אלוניסוס
האי המרוחק מבין השלושה, ושומר על פאסון של אי מיוחד ונחשק בפי היוונים. הוא אי קטן וירוק שבתחומו שמורת כלבי הים הנזיריים הגדולה בעולם. מקומיים מספרים ויש גם תמונות שמוכיחות זאת, שנתקלים בכלבי הים בחופי האי, אך כשמדובר בעונת הקיץ זהו מחזה נדיר במיוחד והסיכוי לפגוש כלב ים על אחד החופים הוא קטן מאד, הם כנראה מתרחקים מהמוני תיירים. אבל, בנמל האי וגם בבירת האי, החורה, אשר במעלה הגבעה, תמצאו שפע של מרצ'נדייז סביב נושא כלבי הים. בנמל יש גם מרכז מבקרים וניתן ללמוד שם על קהילת כלבי הים הנזיריים. גם אלוניסוס הוא אי שופע ירוק, הוא הררי והחופים שלו נמצאים לרוב בקצהו של כביש תלול. הוא אי מיוחד ויפיפה. הפלגה מוולוס יוצאת מדי יום ועוגנת ראשית בסקיאתוס ובסקופלוס ומגיעה אל אלוניסוס כעבור כחמש שעות הפלגה. גם מסלוניקי בעונת הקיץ יוצאת הפלגה פעם ביום. מידע בהרחבה והמלצות על האי אלוניסוס בעמוד זה.


ראו מלונות באלוניסוס להזמנה עצמאית : לחצו כאן

 

 

 

Zamir Sivan CEO