הפלגות לאיים ליד פיליון

חצי האי פיליון מצוי בקרבה לקבוצת האיים הספוראדים של יוון Sporades, קבוצה זו כוללת למעלה מ-30 איים הפזורים על שטח גדול מאד של בים האגאי. המרחקים בין רוב האיים הספוראדים גדול מאד וקשה מאד לתמרן בינהם, אך שלושה מבינהם, מצויים בקירבה יחסית לחצי האי פיליון ויש אליהם הפלגות יומיות מנמל הים של העיר וולוס. האיים סקיאטוס Skiathos הוא הקרוב ביותר ונמצא שעתיים וחצי הפלגה מוולוס, האי סקופלוס Skopelos אחריו מרחק של קרוב ל-4 שעות הפלגה, והמרוחק בין השלושה הוא אלוניסוס Alonnisos שנמצא כארבע וחצי שעות הפלגה מוולוס.
את ההפלגות לאיים הספוראדים מנמל וולוס מבצעת חברת hellenicseaways.gr שהינה חברת הספנות האזרחית הגדולה ביותר ביוון, בעונת התיירות מתקיימות מספר הפלגות מדי יום בין וולוס לאיים הספוארדים, אך מחוץ לעונת התיירות ישנן רק מספר הפלגות בשבוע לאיים אלה ויש לברר את לוחות הזמנים באתר החברה וגם לבצע הזמנה של כרטיסים להפלגות מראש.

שימו לב שקו אחד עובר בין שלושת האיים. תחנה ראשונה בסקיאטוס, משם לישוב Glossa בסקופלוס, ומשם לעצירה נוספת בנמל אחר בסקופלוס, והתחנה האחרונה באלוניסוס.

יש דרך נוספת להגיע מפיליון לסקיאטוס ולו ליום טיול אחד: מעיירת החוף Katigiorgis שבדרום מזרח פיליון יוצאות מוניות ים מדי יום ולאורך היום - בעונה בתדירות גבוהה ומחוץ לעונה רצוי בהזמנה מראש.
השייט במונית ים אורך רק עשר דקות והוא מגיע לחוף המפורסם של סקיאטוס: חוף קוקונאריס Koukounaris שהוא אחלה חוף, אגב, אם כי בעונה הוא יהיה מעט עמוס (בגלל שהוא אחלה חוף).
שימו לב שעל מונית ים, בניגוד להפלגה במעבורת מוולוס, לא ניתן לעלות עם רכב. מונית ים יכולה לקחת כ-10 נוסעים בו זמנית. המחיר אגב, הוא 10€ לכוון לאדם, אך מינימום 50€ לכוון במידה ואין לפחות 5 נוסעים.
ניתן להזמין את המונית גם להפלגה אל חוף Lalaria שהוא חוף מרהיב ביופיו הנמצא בצפון סקיאטוס (וניתן להגיע אליו דרך הים בלבד), וזה אומר עוד כעשר דקות של שייט - זאת ניתן לעשות בתיאום עם המשיט ובהתאם למחיר שהוא יקבע.
חוף Katigiorgis הוא חוף מקסים ואותנטי ומאד נעים להמתין בו במידה וצריך להמתין למונית ים שתגיע.הזמנת הפלגות מוולוס לאיים הספוראדיים ובדיקת לוחות זמני הפלגה ניתן לעשות גם פה: הפלגות באיי יוון 

Zamir Sivan CEO