הכפרים של פיליון

72 כפרים מעטרים את חצי האי פיליון, חלקם "מבודדים" והמבקר הרגיל וודאי לא יגיע אליהם אבל דווקא הם מהווים היום מקור משיכה לכל מי שמחפש אותנטיות ומבט ישיר לחיי היומיום של התושבים המקומיים. חבל הארץ הזה נקרא "מגנזיה" – Magnesia והוא אחד מ - 4 החבלים של אזור תסליה ביוון. יש המכנים את המקום הר פיליון, אחרים יקראו לו ארץ הקנטאורים, אבל הרומנטיקנים בטוחים שהגיעו לפתחו של גן העדן האבוד וכאן נהגו האלים לבלות את חופשותיהם.

חצי האי פיליון מציע שילוב נהדר של הר וים, הרכס הגבוה מתנשא עד לרום של 1548 מטר ואתר הסקי נמצא בגובה 1500 מטר ואין חורף שהוא לא מכוסה שלג ומהווה תפאורה יפיפייה למראה הנהדר של חצי האי. החוף המזרחי, שגלי הים האגאי מלטפים אותו, מאופיין במפרצים תכולים וצלולים, בחופים פראיים ונסתרים, סלעים אפורים, מערות, ונקיקים ההופכים את הביקור בסביבה לחוויה מיוחדת. הצד המערבי השקט יותר יושב על הגדה של מפרץ פגסטיקוס, מטעי עצי זית המגיעים לפרקים עד המים השקטים המוגנים במפרץ התכול. ברחבי האי, ניתן לגלות כנסיות ביזנטיות עתיקות, מנזרים וקפלות. ומטעי הפרי שעל ההר מציעים ניחוח תפוחים משגע וטעם גן עדן – כבר אמרנו? בכפרי הדייגים תוכלו לראות בבקר את הדייגים החוזרים עם שללם, ולהזמין דג טרי בטברנה המקומית.

בין בכפרים המוכרים יותר ניתן למצוא את צאגארדה ובו עץ הדולב העתיק והגדול ביותר באירופה, חורפטו, כפר מקסים עם חוף ים נהדר בחלקו המזרחי של חצי האי, מקריניצה, מעל העיר וולוס עם נוף פאנרומי מקסים של מפרץ פגסטיקוס, זגורה, אחד הכפרים ההרריים היפים ביותר בחצי האי פיליון וכמובן הכפרים השקטים מלאי הטברנות בחלקו הפנימי של חצי האי, קלה נראה ואפיסוס וכמובן מילייס הכפר בו יוצאת לדרכה הרכבת המפורסמת של פיליון, הנוסעת בין ההרים, המצוקים והגשרים על הנחלים של חצי האי פיליון.

ראו גם נדל"ן בפיליון


Tsagarada
הכפר המקסים צאגארדה בחלקו המזרחי של חצי האי פיליון הוא אולי "המייצג" הטוב ביותר של כפר ייחודי בחצי האי פיליון, שיפולי הבתים במעלה הגבעה המשתפלת לעבר הים, הסימטאות הצרות, הנופים הקסומים והירות המיוחדים לחצי האי פיליון, אם כי האטרקציה המרכזית בישוב צאגארדה הוא עץ הדולב העתיק ביותר באירופה והגדול שבהם, ללא ספק חוויה יוצאת דופן ואתר חובה לביקור בחצי האי פיליון, הישוב צאגארדה גם קרוב מאד לאחד החופים המרהיבים ביותר של חצי האי פיליון "מילופוטאמוס".
ראו אפשרויות לינה בצאגארדה : לחצו כאן

Damouchari

הכפרון הקטנטן דמוחארי גם בעברו המזרחי של חצי האי פיליון הוא לא יותר ממספר בתים על מפרץ מים חלומי ומקסים, אבל מי שמגיע לכאן בעיקר מתעניין בעובדה שאת סצנת הפתיחה של הסרט הידוע "מאמאיה" צילמו בספוט מרהיב זה, גם מי שלא ראה את הסרט, יוכל לחשוב, וואו, זה מיקום מעולה לצילום סצנת פתיחה של סרט רומנטי, מיקום נהדר להפסקת צהרים במסגרת טיול בחלקו המזרחי של חצי האי פיליון.
ראו אפשרויות לינה בדאמוחארי : לחצו כאן

Xorefto
הכפר חורפטו הוא אחד מיעדי הנופש המבוקשים והפופולרים ביותר בחצי האי פיליון, הכפר המצוי על חוף ים נהדר מצוי בחלקו הצפון מזרחי של חצי האי פיליון ויש בו את כל מה שתזדקקו לחופשה מקסימה, טברנות מצויינות בפנים הכפר ועל קו המים, מלונות בדרגות שונות [אך כולם פשוטים ובעלי אופי מקומי לחצי האי פיליון] לא אין כאן הכל כלול.. בהחלט אחד הספוטנים הנוחים והמיוחדים ביותר בחצי האי פיליון לחופשה צמודת ים.
ראו אפשרויות לינה בחורפטו : לחצו כאן

Zagora
הכפר זגורה, למעלה על ההר מעל חורפטו הוא המקום האידיאלי להרגיש את חצי האי פיליו ההררי, הכפר בנוי מבתי אבן מקסימים ומטופחים שלציגם מספר טברנות מצויינות, כולם טובלים ביער של עצים, ירוק, פרחים ונחלים זורמים, מיקום מצויין למי שהקרבה לחוף הים פחות קריטית עבורו, בזגורה מצויים כמה מהמלונות והדומאטיה הטובים ביותר בחצי האי פיליון וזגורה הוא בסיס נפלא לטיולים בחצי האי פיליון.
ראו אפשרויות לינה בזגורה : לחצו כאן

Agios georgios
הכפר המקסים אגיוס גאורגיוס המצוי רק 20 דקות נסיעה מהעיר וולוס במעלה ההר הוא אחד הכפרים היפים בחצי האי פיליון, גם הדרך אליו שעוברת בין כפרים קטנים וכביש מפותל בתוך היעד מוסיפים הרבה לאווירה כאן, הנוף של מפרץ פגאסטיקוס מהכיכר המרכזיתש ל הכפר מרהיב ביופיו, יש בכפר מספר טברנות טובות וגם כמה מלונות נעימים במיוחד מלון anovolios המעולה המנוהל על ידי מריאנה, בהחלט בסיס מצויין ללינה בחצי האי פיליון בנוף הררי מקסים.
ראו את מלון אנובוליוס : לחצו כאן

Kala nera
קלה נרה הוא הישוב הגדול הקרוב ביותר לעיר וולוס בעברו המערבי של חצי האי פיליון, אמנם כאן הנופים פחות דרמטיים מהחלק המזרחי של פיליון, אבל הכרמים, מטעי הזיתים, הטברנות שנושקות למים עושות את האווירה למיוחדת במינה, איזור זה הוא מישורי יותר ומהווה בסיס נהדר לחופשה נינוחה וגם לטיולים בחצי האי פיליון, גם הקרבה לעיר וולוס מצויינת, קלה נראה הוא אחד הישובים הנחשבים למומלצים ביותר בחצי האי פיליון, הטברנות מעולות, יש גם סופרמרקט צמוד.
ראו אפשרויות לינה בקלה נרה : לחצו כאן

Makrinitsa
לישוב מקריניצה על ההר גבוה מעל העיר וולוס יש שם ביןלאומי, הנוף הנשקף ממקריניצה בעיקר בשעות השקיעה על מפרץ פגסטיקוס מרהיב ביופיו, טרסה גדולה עם עצי דולב וכיסאות המצוייה בכפר היא המיקום המושלם לתצפית על הנוף הנשגע ביופיו, בנוסף במקריניצה יש מגוון גדול של חנויות המוכרות את תוצרת האיזור, מריבות נפלאות, עד תבלינים, בשרים וממתקים כולם מייצור עצמי של חקלאים ויצרנים מקומיים של פיליון, במקריניצה יש גם מספר מלונות, כך או כך הביקור בכפר מקריניצה אם ללינה או לביקור הם בגדר חובה.
ראו אפשרויות לינה במקריניצה : לחצו כאן

Portaria
פורטריה הוא הישוב הגדול ביותר על "הר פיליון", כאן מצויים המקבץ הגדול ביותר של מלונות בדירוג של 4-5 כוכבים, אם כי לא מדובר במלונות ענק, כולם מלונות בוטיק מקסימים ומיוחדים, פורטריה יושבת על ההר ממש בחצי האי פיליון, והיא אולי המיקום האידיאלי להגיע לכל פינה על חצי האי פיליון לטיול כוכב, בנוסף פורטריה גם משמשת כישוב המרכזי בעונת הסקי של חצי האי פיליון, כאשר הר פיליון מכוסה בשלג, פורטריה תוססת ומקסימה גם בחורף, כל הטברנו פתוחות, החנויות, המאפיות וחנויות ציוד הסקי, מדובר באחד הישובים המוחזקים ביותר בחצי האי פיליון.
ראו אפשרויות לינה בפורטריה : לחצו כאן

melies
בכפר הקטן והמקסים מילייס יש שתי אטרקציות מרכזיות, הראשונה היא התחנה של רכבת הקיטור המיוחדת הנוסעת על גשרים עתיקים ובתוך היער עד הישוב לאכונייה, הרכבת נוסעת בעונת התיירות פעמיים ביום והנסיעה חוויתית ומרתקת והיא בגדר חובה לכל מטייל בחצי האי פיליון, עוד אטרקקציה ברמה המקומית יותר היא לחם הזיתים של מילייס, בבית מאפה על הכביש גישה לכפר מצוייה מאפייה חסרת שם שאופים בה את לחם הזייתים הנחשב לטוב ביותר בכל יוון.

Kiriaki
בנקודה הדרומית ביותר בחצי האי משמש כנמל הבית של הכפר טריקרי  נמל דייגים הקטן והציורי וסירות הדייגים הם ללא ספק מראה שיגרום לכם להתאהב במקום ולהתענג על השלווה שהוא משרה. ממול ניתן להבחין בקצה הצפוני של האי ובאופק האי אוויה. כל שנה, ב 6 וב – 7 ליולי מתקיים במקום פסטיבל "איה קיריאקי" המלווה במחולות יווניים מסורתיים ומוסיקה מקומית אותנטית המושמעת בכלי נגינה ייחודיים. בטברנות הקטנות שסביב הנמל מגישים מאכלים מסורתיים האופייניים למקום כמו, תמנונים צלויים, ודגים טריים. במרחק 1 ק"מ משם נמצא חוף הרחצה היפה והשליו "מילוס"." Mylos . ניתן להגיע למקום בנסיעה ברכב, או בספינות דולפין מהירות מוולוס.

 

איוס וולאסיוס
16 ק"מ מהעיר וולוס, במעלה ההר, ברום של 300 מטר מעל מפרץ פגסטיקוס, שוכן לו הכפר השומר על צביון מסורתי – איוס וולאסיוס. מטפסים בכביש הציורי מהכפר אנו לחוניהAno lechonia על הביתרונות המכוסים ביער עצי ערמונים לרוב. בדרך חולפים ע"פ הכפר היפיפה פאליאוקסטרו Paleocastro אשר בו ניתן לטעום דגי טרוטה טריים שלא מכבר עדיין שחו בנהר המקומי. בכפר עצמו – אייוס וולאסיוס, ישנה כנסיה עתיקה שעל שמה נקרא הכפר ושנבנתה ב 1820. בכנסיה ציורי קדושים יפיפיים ומרשימים. בכל 24 ליולי מתקיים בכיכר הכפר טקס לכבוד הקדושה מהכנסייה מלווה בפסטיבל מסורתי שמח הכולל ריקודים ומוסיקה מקומית.

אייו סרנדה
כאשר יורדים אל החוף החולי ומי הקריסטל של אייו סרנדה. תבחינו מיד בצידו הימני של החוף לכם ב"הנזיר" המנופף לשלום, צוק הבולט למרחוק מעל פני המים. "The monk " נוהגים לכנות אותו אנשי הסביבה, ובמבט מעמיק תוכל להבחין בדמות נזיר הכורע במים התכולים. הכפר הקטן נמצא בצידו המזרחי המרתק של חצי האי במרחק של 49 ק"מ מעיר המחוז וולוס, נסיעה על דרך הנוף הצרה 3 ק"מ מהכפר מקריראכי תביא אתכם אל חופי הזהב של סרנדה אל המפגש המיוחד והמרתק של הטבע הירוק עם הכחול העמוק של המים. על החוף טברנות קטנות המציעות אוכל יווני מסורתי וצ'יפורו מקומי המשתלב נהדר בארוחה ובאווירה שמסביב. הכפר הקטן אייו סרנה הווה מקום מושלם לרומנטיקנים ולמחפשי הרוגע והשלווה. הלאה, לא רחוק משם, אפשר לקפוץ לכפר התיירותי איוס יואניס, המלא בתיירים, לשבת בבתי הקפה שעל החוף או במסעדות, או להצטרף לבילוי של ערב בבר מקומי.

הכפר ההררי פינאקאטס.
הכפר פינקאטס יושב לו בשקט השורר על רכס הפיליון. בגובה 560 מטר מעל פני הים. בשעת צהריים אפשר לשמוע את העלים הנושרים בסתיו בכיכר המיוחדת של הכפר הציורי, להתרפק בחדווה – במיוחד בימי הקיץ החמים, אל מי המעין הפורצים מתוך פסלי השיש הלבן והבוהק של המזרקה ולרוות את הצימאון במים הזכים. הכפר מרוחק 26 ק"מ מעיר המחוז וולוס וסביבו שבילי הליכה מרוצפים בחלוקי נחל הלוקחים אתכם בינות לבתים העתיקים של הכפר המהווים רקע מושלם לטיול. בכיכר הכפר היפה, עצי הדולב ענקיים המציעים צל בשפע ומזמינים לשבת תחתם וליהנות מהשלווה הבלתי נגמרת. בשולי הכיכר מביטים אליכם אריות השיש של מי המעין והמית המים עוטפת אתכם בלאות מענגת. הטברנות המקומיות הקטנות יציעו לכם לטעום נתח נאה ממעדני המטבח היווני מלווה ביין וצ'יפורו מקומי. לא רחוק משם, בדרך ל"איוס גיאוריוס" בטברנה של יאניס, מזומנים לכם מעדני בשר שיאניס מפליא להכין על האש, רק לשבת תחת הגפן וללקק את השפתיים. וכמובן לא לשכוח לבקש לטעות את היין שיאניס מכין בעצמו.

אמאליאפולי
AMALIAPOLI
הכפר הציורי הקטן אמאליאפולי יושב נינוח על קוו המים, 54 ק"מ דרומית לעיר וולוס. אם אתם חפצים בשקט הכחול של הים, ברוגע שמשרים הגלים הקטנים המפזזים עם הרוח הקלילה, זה המקום. הכפר יושב לו במפרץ זעיר המגן מפני הרוח ושומר על ים רוגע. כאן, יושבים על החוף מביטים אל האי הקטנטן שממול "קיקינטוס" עליו הכנסייה הקטנה והיחידה הנשקפת אליכם ומזמינים במסעדת הדגים מנה טרייה משלל הדייג היומי של המקומיים. אם התמזל לכם המזל תוכלו למצוא בעל סירה מקומי שיוכל להשיט אתכם לקצה המרוחק של פיליון עד לכפר טריקרי ואף להרחיק לאיים הקרובים, סקיאטוס, סקופלוס ואלוניסוס.

אנאיליו ANILIO הכפר אנאיליו
הוא כפר הררי קטן השוכן בגובה 350 מטר מעל פני הים. מוקף ביער של עצי ערמונים נישאים ומטעי אגוז. התושבים בכפר התמחו בגננות לפרנסתם והפרח המזוהה ביותר עם הכפר ושאותו הרבו לגדל הוא פרח הגרדניה  הכפר המרוחק 53 ק"מ מוולוס המשופע בעצע ערמון ואגוזי לוז הווה גם הוא מקור הכנסה לתושבי הכפר. ניתן לבקר בכנסיה ע"ש "איוס אתנסיוס" מהמאה ה – 18 להתרשם מציורי האייקונים המיוחדים העשויים עץ, כמו גם לבקר בחוף פלאקה שהינו החוף הקרוב ביותר לאנליון, שימו לב שבאנליון מצוי אחד המלונות המיוחדים והשווים ביותר בחצי האי פיליון.

 

ראו גם :  כפרי זגוריה -  סלוניקי
 

Zamir Sivan CEO
nike huarache canada nike roshe canada nike air force 1 canada canada goose outlet mont blanc canada nike sb canada mont blanc pens nike roshe run canada nike air huarache canada